VAŽNO - inicijativa koja vrijeđa

Dio udruga ispred Platforme 112 pokreće uvredljivu inicijativu.

Braćo i sestre, pred sam 18. studenoga, dan sjećanja na pad grada Vukovara, dio udruga ispred Platforme 112 radi na inicijativi u kojoj želi prikazati Nunciju i Svetom Ocu Papi Hrvatsku kao zemlju punu netrpeljivosti i nacionalističkog diskursa, u kojoj svećenici koriste netolerantan govor. U nastavku donosim tekst koji sažima ideju cijele inicijative. Pročitajte, i ŠIRITE OVO PUTEM FACEBOOKA (kliknite u dnu ekrana na 'FaceBook share' dugme...) da dopre do što više ljudi. Ove udruge se financiraju iz našeg novca, a stavovi koje zastupaju sigurno ne predstavljaju nas i našu domovinu. Odgovorimo im. Što mogu učiniti? POSLATI email neslaganja na adresu GONG-a ( gong@gong.hr). Možda iz broja emaila koje će dobiti organizatori i sami zaključe nešto o svome radu. Ako nemate vremena sami pisati, u privitku se nalazi tekst kojeg možete koristiti, samo ga stavite kao privitak i pošaljite na email adresu GONG-a.

 

Slijedi sažetak ideje inicijative:

---------------

Nekoliko organizacija ispred Platforme 112 radi na pismu koje bi uručili nunciju u RH za papu Franju o tome kako je u RH zavladala netolerancija (fokus će najviše biti na netoleranciji prema Srbima).

Ideja pisma je da opišemo situaciju netrpeljivosti koja je trenutno aktualna u RH i situaciju s razbijanjem dvojezičnih ploča:

Nacionalistički diskurs netrpeljivosti i netolerancije preplavio je javni prostor i počeo se širiti Hrvatskom ...

te da prikažemo netolerantni govor koji koriste naši svećenici.

Nakon toga ćemo tražiti od pape da našem društvu, a posebice hrvatskim biskupima, uputi osobnu poruku u kojoj još jednom  naglašava kako su mir, snošljivost i ljubav temeljne vrijednosti.

Javite mi ... u toku današnjeg dana ukoliko želite supotpisati ovakvo pismo s tim da vas molim da navedete želi li ga organizacija potpisati, ali i da navedete osobe iz organizacije koje bi pismo potpisale (ukoliko se dogovorimo da je bolje individualno potpisivati).

 Također, molimo vas da ovu akciju držite u tajnosti (do petka kad se planira konferencija za novinare).

 --------------------------

ŠTO UČINITI

Molim vas, pošaljite na adresu gong@gong.hr svoje neslaganje s ovom inicijativom, ili im jednostavno pošaljite email idućeg sadržaja (u privitku se nalazi isti tekst u PDF formatu):

 

Poštovani,

kao građanin Republike Hrvatske, ne slažem se s vašom insinuacijom da u mojoj domovini vlada situacija netrpeljivosti. Nadalje, kao vjernik Katolik, ne slažem se da svećenici u Hrvatskoj koriste netolerantni govor. Stoga ne podržavam i smatram potpuno neprimjerenim da nunciju u RH ili Svetom Ocu Papi šaljete pismo u kojem bi tako nešto insinuirali.

Posebno Vas molim da to ne činite ovih dana, kada se cijela naša Domovina sjeća agresije i tragedije grada Vukovara. Podsjećam Vas da je nakon strašne srbočetničke agresije, do temelja razoreni grad Vukovar pao u neprijateljske ruke upravo 18. Studenog 1991. Nemojte na ovaj način omalovažavati žrtvu hrvatskih branitelja, majki, silovanih žena, ubijene djece... te uoči dana spomena na pad grada Vukovara pokretati inicijative koje lažno i pristrano prikazuju događaje u RH.

Svećenici u RH ne koriste netolerantan govor. Nakon što su svi mediji zauzeli potpuno pristrani stav glede nadolazećeg referenduma (pogledajte dnevna glasila, pogledajte HRT, poslušajte radio stanice, poslušajte naše ministre), propovjedaonice su ostale još gotovo jedina mjesta gdje građani RH mogu čuti i drugačije mišljenje osim zagovaranja rodne ideologije. Iskoristite utjecaj koji imate, ne bi li omogućili svim građanima naše domovine da čuju obje strane: ZA referendum i PROTIV referenduma.

Nemojte biti u službi ničije ideologije, budite u službi naroda od čijeg novca vi i vaša udruga živite.

 

S poštovanjem,

Hrvat Katolik
Hrvatica Katolkinja

Izravni link na privitak:

http://novaeva.com/datoteke/dokumenti/GONG-u_Platformi112_NESLAGANJE.pdf

Prilozi